Transport

Tematyczny serwis!

Posted by admin | December - 9 - 2018 | Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa podawana stanowi w medycynie już około 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, gdy więc traktowana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później była ona przeobrażenia i stanął obecny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym istnieje, więc ESWT? To środek wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka wyróżnia się skokowym ciśnieniem, wysoką amplitudą i cieniem okresowości. Ważną cechą fali jest jej reakcję rozchodzenia, jaka stanowi obfitsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali zależne jest z norm wyzwolonej energii, a zarówno od gęstości strumienia, czyli dawek energii przypadającej na osobę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które składają aktywność w polu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest niski i nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak toż w komplecie działa?
Rehabilitacja z użytkowaniem fali uderzeniowej zatrudniana jest przede każdym z uwagi na miejscowe dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i oraz na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem obecnego stanowi przybyć do powstawania efektu przeciwbólowego, który wykazuje kilka teorii. Jedna spośród nich traktuje o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, inna ale o poprawie niepokojenia także zmniejszeniu poziomu zapalnego. Wynikiem tychże żyć jest mocny spadek intensywności bólowej i innowacja metabolizmu komórkowego. Tym jednym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm a uczciwsze mikrokrążenie. Przepływ natury w tkankach sprawia, że spośród układu zużywane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z używaniem fali uderzeniowej pasą się sporą pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

\n" +

Comments are closed.